Azja,  Gruzja,  Podróże

Z Mestii do Tbilisi samolotem – bilety i ważne informacje dla podróżujących

Gruzja to kraj o niesamowitym pięknie i różnorodności krajobrazów, a podróż z Mestii do Tbilisi samolotem to jedno z najbardziej malowniczych doświadczeń, jakie można mieć podczas podróży po tym regionie. Ta krótka, ale spektakularna podróż zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na góry Kaukazu, malownicze doliny i bujne lasy, które sprawiają, że podróżowanie samolotem staje się prawdziwą przyjemnością.

Lot z Mestii do Tbilisi jest obsługiwany przez lokalne linie lotnicze, które oferują regularne połączenia między tymi dwoma miastami. Czas lotu wynosi zaledwie około 30 minut, ale to wystarczająco dużo czasu, aby móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na trasie. Kaukaz, ze szczytami sięgającymi nieba, malowniczymi dolinami i potężnymi rzekami, rozpościera się poniżej, tworząc niezapomniane wrażenia.

Podczas lotu można zobaczyć m.in. popularny region Gruzji, Swanetię, słynący z malowniczych wież obronnych i tradycyjnej architektury, czy nawet maleńkie Ushguli – najwyżej położoną wioskę w Europie. Te miejsca, które często trudno dostępne są drogą lądową, stają się łatwo dostępne dzięki lotom z Mestii do Tbilisi.

Samoloty latające nad Kaukazem oferują również niezapomniane widoki na skaliste wierzchołki, wodospady, jeziora i malownicze wsie, które tworzą niepowtarzalny krajobraz tego regionu. Podziwianie tych widoków z wysokości lotu to niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostaje w pamięci.

Dla osób podróżujących w celach turystycznych lub biznesowych, podróż samolotem z Mestii do Tbilisi jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas i cieszyć się niepowtarzalnymi widokami Gruzji. Ponadto, samoloty oferują wygodę i komfort podróży, a krótki czas lotu umożliwia efektywne zaplanowanie dalszych działań po przybyciu do Tbilisi.

Loty z Mestii do Tbilisi

O tym, że z Mestii leci samolot do Tbilisi (Natakhtari) dowiedzieliśmy się na krótko przed wyjazdem do Gruzji. Trochę obawialiśmy się lotu, nie wiedzieliśmy nic o przewoźniku, o lotnisku i czy przypadkiem nie polecimy starą radziecką awionetką z dostawianymi krzesłami. Historie rodziców z podróży po Związku Radzieckim i o tym, jak wyglądają ich samoloty, utkwiły mi mocno w pamięci. Za żadne skarby nie mogłam pozbyć się tego obrazu w głowie.

Obsługą lotów zajmuje się malutkie lotnisko w Mestii (Queen Tamar Airport) położone na końcu miasteczka. Bilety można rezerwować na www.vanillasky.ge lub email: mari@vanillasky.ge oraz info@vanillasky.ge. Cena przelotu to 65 GEL za osobę (rok 2015), czyli ok. 100 zł. Cena za bilet dla dzieci to 45 GEL. Kontaktować można się pod wskazanym mailem, wysyłając dane paszportowe wraz z interesującym nas terminem. Przelewu należy dokonać maksymalnie na 7 dni przed planowanym lotem.

Przelot odbywa się małym samolotem na 15 osób, trwa ok. 1 godziny. Na osobę obowiązuje 15 kg bagażu.
Kiedy na lotnisku wylądował nasz samolot, byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Lecieliśmy Czech L410 – czechosłowackim dwusilnikowym, turbośmigłowym samolotem pasażerskim i transportowym wyprodukowanym w latach 70 XX wieku.

W okresie letnim odbywają się nawet dwa loty dziennie. Harmonogram lotów można sprawdzić tutaj. Obecnie nie można kupić biletów online, więc będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą lub odwiedzić ich biuro w Tbilisi, aby dokonać rezerwacji. Lądując na lotnisku w Tbilisi – Natakhtari podróżnym przysługuje darmowy transport do centrum Tbilisi, więc nie ma się czego obawiać, że zostaniemy na środku pustkowia sami.

Lot z Tbilisi do Mestii

Lot nad Kaukazem

Lot nad Kaukazem jest olbrzymią atrakcją, nigdy wcześniej nie leciałam tak nisko nad ośnieżonymi szczytami górskimi, a Kaukaz jest wyjątkowy. Wylatując z górskiej Mestii w stronę Tbilisi krajobraz mocno się zmienia. Z górskiego przechodzi w pogórze, poźniej w krajobraz dolinny z szeroko rozlanymi rzekami o charakterze warkoczowym (rzeki roztokowe charakterystyczne w terenach górskich gdzie woda z topniejących lodowców przybiera w korytach rzecznych w okresie letnim). Jeśli jesteś miłośnikiem geografii, obserwowanie Gruzji z lotu ptaka, jest fantastycznym doświadczeniem.

Jeśli chcesz doświadczyć niezwykłej podróży nad Kaukazem i podziwiać piękno Gruzji z lotu ptaka, lot z Mestii do Tbilisi samolotem jest doskonałym wyborem. Przygotuj aparat fotograficzny, aby uwiecznić te niezapomniane widoki i ciesz się podróżą, która zostawi w tobie piękne wspomnienia na długie lata.

Lot z Mestii do Tbilisi
Gruzja z lotu ptaka
Lot z Mestii do Tbilisi
error: Content is protected !!