POLITYKA PRYWATNOŚCI

Zgodnie z RODO – unijnym rozporządzeniem dotyczącym ochrony danych osobowych, które obowiązuje od 25. maja 2018 roku, każda osoba przetwarzająca w jakikolwiek sposób dane osobowe użytkowników, jest zobowiązana określić zasady i cele przetwarzania i gromadzenia ich.

Agrafka Geografka – czyli Karolina Zuber, osoba fizyczna, administrator strony www.agrafkageografka.pl i jedyny właściciel, a także autor wpisów.

Blog – blog internetowy udostępniany przez właściciela strony, którym jest Karolina Zuber, udostępniany użytkownikom pod adresem www.agrafkageografka.pl, oraz wszystkimi adresami przekierowującymi do głównego adresu strony, a także inne związane z jego uzupełnieniem, kontynuacją lub zmianą konieczną w przyszłości.

Dane osobowe – wszelkie informacje, które dotyczą zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą zidentyfikowaną jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny, jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, umysłowe, fizjologiczne, kulturowe, ekonomiczne lub społeczne.

Osoba fizyczna – każdy użytkownik bloga, który odwiedza stronę i korzysta z jej informacji, usług lub użyteczności udostępnianych przez właściciela strony czyli Karolinę Zuber – Agrafkę Geografkę.

 1. Administratorem danych jest właścicielka bloga Agrafka Geografka – Karolina Zuber. Dane osobowe są chronione zgodnie z wymogami i standardami określonymi w przepisach prawnych. Przechowywanie danych odbywa się na specjalnie zabezpieczonych serwerach. Na stronie używany jest bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).
 2. Karolina Zuber jest jedynym administratorem danych osobowych. Twoja aktywność na moim blogu czyli dodawanie komentarzy jest również aspektem przetwarzania danych osobowych takich jak imię, nazwisko, adres IP czy adres e-mail. Twoje dane osobowe są treścią poufną, są przetwarzane zgodnie z przepisami prawa i ochroną danych osobowych, oraz w takim zakresie i celu jaki jest niezbedny do realizacji Usługi świadczonej elektronicznie.
 3. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, usunięcia, sprostowania, a także ograniczenia przetwarzania. Obowiązuje również prawo sprzeciwu czy wniesienia skargi do organu nadzorującego. Kontakt z osobą nadzorującą przetwarzanie danych osobowych na blogu www.agrafkageografka.pl – agrafkageografka@gmail.com
 4. W przypadku wystąpienia cofnięcia zgody na przetwarzanie zastrzegam sobie prawo do przetwarzania jeżeli przepisy krajowe, unijne, a także prawa międzynarodowego zobowiązują do przechowywania danych. Udostępnianie danych może wystąpić w przypadku gdy podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawnych (organy ścigania) zażądają takich informacji.
 5. Dane nie są udostępniane innym podmiotom, jeśli nie są to podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawnych.
 6. Dane osobowe mogą zostać usunięte w momencie cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.
 7. Pliki cookies są plikami używanymi przez bloga. To one ułatwiają korzystanie z wcześniej odwiedzonych stron. Informacje gromadzone to adres IP, wykorzystywana przeglądarka, system operacyjny, dostawca usługi internetowej, język, czas i data, lokalizacja, informacje wysyłane do witryny za pośrednictwem formularzy.
 8. Gromadzone dane służą między do monitorowania i sprawdzenia sposobu korzystania z bloga. Te informacje służą jedynie do poprawy funkcjonowania. Dane o użytkownikach są zbierane przez narzędzie Google Analitics, którego głównym zadaniem jest monitorowanie zachowania użytkownika na stronie.
 9. Inne usługi, wtyczki na stronie Agrafka Geografka mogące zbierać dane o użytkownikach:
  Facebook https://www.facebook.com/about/basics/privacy-principles
  Instagram https://help.instagram.com/519522125107875?helpref=page_content
  Disqus https://help.disqus.com/terms-and-policies/disqus-privacy-policy
  Zblogowani https://zblogowani.pl/polityka-prywatnosci
 10. Disqus – zamieszczane komentarze są przez osoby fizyczne w serwisie Disqus. Komentarze mogą być umieszczanie po zalogowaniu do konta lub podając imię i adres e-mail jeśli chcesz pozostać gościem. W tym momencie dane osobowe użytkowników korzystających z tej formy komentowania są przetwarzane przez Disqus.

  Agrafka Geografka – Karolina Zuber autorka i właścicielka bloga www.agrafkageografka.pl

error: Content is protected !!