Podróże,  Szwajcaria

Szwajcaria: Swiss Travel System – tańsze podróżowanie

Szwajcaria ma poczucie własnej wartości, dlatego wysoko się ceni. Ale przygoda z nią warta jest grzechu i dużych pieniędzy. Mając jednak określony budżet konieczne jest podjęcie pewnych działań. Kluczem do tańszego podróżowania są bilety Swiss Travel System, które bez problemu można nabyć w Polsce. Jeden system i wiele możliwości podróżowania. Nas najbardziej urządzało zakupienie biletu HALF FAHRE CARD (ważny przez 1 miesiąc) oraz karty regionalnej ERLEBNISCARD. Posiadając te atuty w ręku mogliśmy w najłatwiejszy sposób podróżować pociągami, autobusami, kolejkami górskimi i linowymi ( tu 50% zniżka), po najsprawniejszej sieci transportu publicznego. Dzieci do 16 roku życia w towarzystwie przynajmniej jednego z rodziców podróżują bezpłatnie – otrzymują tzw. FAMILY CARD.

 

Szwajcaria oferuje ponad 20 000 km po szynach, drogach i wodzie. 

 

Co ciekawe, bilety może zakupić każdy, kto na stałe jest zameldowany poza Szwajcarią lub Księstwem Lichtensteinu. Aby zakupić bilet wymagany jest dowód lub paszport, którego numer wpisujemy na bilecie. 

 

Aktualne ceny biletów znajdziecie tutaj.
 

 

Środki transportu:
 

 

– żółte autobusy POSTAUTO, które obsługują małe miasteczka i wioski. Jeździ ich po Szwajcarii prawie 2 tysiące. Ich właścicielem jest szwajcarska poczta. Zawiozą Cię w najbardziej niedostępny region szwajcarskich Alp. Kierowcy są profesjonalistami z najwyższej półki.

 

– pociągi
– kolejki górskie
– oraz platformy kolejowe (sposób na pokonywanie niektórych przełęczy)
 
 
error: Content is protected !!