Prezent Marzeń
Polska,  Pomorskie

Kurs sushi jak marzenie – weekendowe gotowanie w Hashi Sushi w Sopocie

Większość naszych wspólnych marzeń zarówno tych małych jak i dużych skupia się wokół podróży. Od kolekcjonowania gadżetów wolimy kolekcjonowanie wspomnień i przeżyć. Spędzony razem czas oraz ten poświęcony rodzinie jest dla nas najcenniejszy. Lubimy doświadczać, poznawać, uczyć się nowych rzeczy i spełniać swoje małe marzenia. Od kilku lat rozmawialiśmy o kursie gotowania, który zrealizujemy wspólnie, aby nauczyć się czegoś nowego. Udało się! Niespodziewanie pojawił się Prezent Marzeń, a wraz z nim nauka przygotowywania sushi.


Odkąd mieszkamy w Trójmieście każdego miesiąca odkrywamy nową twarz trzech słynnych i bardzo urokliwych miast. Weekendy spędzamy na wspólnym zwiedzaniu i poznawaniu miejsc w okolicy (dotarliśmy nawet do Malborka), odkrywaniu nowych smaków w restauracjach i poszukiwaniu oryginalnych atrakcji. Jak się z czasem okazało, Trójmiasto ma bardzo wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, a żeby wszystko zwiedzić i zobaczyć potrzeba dużo wolnego czasu.

Przez jego brak odkładaliśmy nasze marzenie związane z kursem gotowania. Prawdopodobnie nadal czekałoby na lepszy moment gdyby nie otrzymany Prezent Marzeń. Kurs sushi jaki dostaliśmy w prezencie był dla nas zupełnie czymś nowym i z obawą wyczekiwaliśmy dnia kiedy poznamy tajniki przygotowywania słynnej japońskiej potrawy.

Kulinarny Sopot

Nasz kurs realizowaliśmy w Hashi Sushi w Sopocie, która jest jedną z najlepiej ocenianych restauracji z japońską kuchnią w Trójmieście. Ranking możecie sprawdzić na TripAdvisor, gdzie i my szukamy opinii o miejscach wartych odwiedzenia. Pierwsze wrażenie jakie zrobiło na nas Hashi Sushi to niesamowita gościnność i życzliwość pracowników. Punktualnie o 11 z nożami w ręku rozpoczęliśmy naukę przygotowywania sushi.

Hashi Sushi Prezent Marzeń
Pierwsze kroki i przygotowywanie futomaków. Układanie ryżu i dobra technika to kluczowy element decydujący o wyglądzie sushi.

Kurs jest świetnym pomysłem na atrakcyjne spędzenie weekendu. Początkowo myślałam, że przeznaczony jest dla osób pasjonujących się Japonią i lubiących japońską kuchnię. Po kursie stwierdzam, że będzie również fantastycznym prezentem dla ludzi lubiących gotować i poznawać nowe smaki. Jako laik, który nie miał zbyt wielu okazji do poznania japońskiej kuchni muszę stwierdzić, że czas spędzony w Hashi Sushi dał mi bardzo dużo pozytywnej energii i radości z przygotowywania ciężkiej potrawy jaką jest sushi.

Prezent Marzeń Hashi Sushi
California maki w przygotowaniu – z tym rodzajem sushi miałam najwięcej problemów.

Szkolenie prowadzi profesjonalny Sushi Master, który dokładnie pokazuje i wyjaśnia jak przygotować różne rodzaje sushi. W ciągu kilku godzin spędzonych w Hashi Sushi mieliśmy okazję przygotować hoso-maki, futo-maki, california maki i nigiri z łososiem.

W Kraju Kwitnącej Wiśni każda czynność porównywana jest do rytuału. Dotyczy to również przygotowywania sushi, które jest niezwykłym i bardzo egzotycznym daniem. Tutaj tradycja i etykieta mają równie ważne znaczenie co oryginalny smak.

Hashi Sushi Prezent Marzeń
Stanowiska pracy tuż obok Sushi Mastera. Uczyliśmy się od najlepszych.

Pierwszy etap warsztatów obejmuje:

  • przygotowanie stanowiska pracy – maty, noża, tezu oraz nauka krojenia warzyw
  • omówienie rodzajów ryb i owoców morza, które można wykorzystywać do przygotowywania sushi
  • przygotowanie ryb do futomaków i nigiri
  • zrobienie nigiri i futomaków z łososiem, hosomaków z ogórkiem
  • przygotowanie californii/uramaków z paluszkiem krabowym
  • omówienie etykiety przy stole i degustację własnoręcznie przyrządzonego sushi
Prezent Marzeń Hashi Sushi
Małe arcydzieła – aż żal je zjeść!

Prezent Marzeń – inwestuj w przeżycia, nie gadżety!

Kurs był strzałem w dziesiątkę. Nie mogliśmy otrzymać lepszego Prezentu Marzeń. Odkąd staramy się nie kupować podarków w postaci gadżetów, a inwestować w przeżycia (less waste górą!), wspólnie spędzony czas na ciekawych aktywnościach jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Kurs polecamy nie tylko miłośnikom Japonii. Będzie na pewno fantastycznym prezentem dla przyjaciółki, rodzeństwa, rodziców czy partnera.

Z kodem agrafka otrzymasz 10% zniżki na Kurs Sushi w Sopocie dla dwojga. Kod jest ważny do 15 sierpnia 2019 r., a po zakupie na wykorzystanie warsztatów ze strony Prezent Marzeń jest okrągły rok 🙂

Voucher podarunkowy z Prezent Marzeń możesz zrealizować w ciągu 365 dni od zakupu, więc masz bardzo dużo czasu na ustalenie terminu realizacji swojego marzenia. Jedyne o czym musisz pamiętać to siedmiodniowe wyprzedzenie rezerwacji terminu. Jeśli planujesz weekend w Trójmieście i szukasz ciekawej formy spędzenia czasu to polecamy z całego serca kurs sushi dla dwojga. A poza tym – wpadnij odwiedzić magiczny Sopot 🙂

Więcej o kursie sushi dowiesz się pod tym linkiem: https://prezentmarzen.com/kurs-sushi-dla-dwojga-sopot/

Hashi Sushi kurs sushi
Futo-maki, hoso-maki, nigiri i california maki.
Prezent Marzeń
Praca konkursowa Krzysia w trakcie warsztatów przygotowywania sushi.
error: Content is protected !!