Polska na weekend: Siedlisko Sobibór – sielanka w polskim stylu

Jak bardzo pragniesz odpocząć od codzienności i stresującej pracy? Czy potrzebujesz wyciszenia, powrotu do natury i sielskiego życia? Siedlisko Sobibór jest jednym z tych wyjątkowych miejsc. Tak bardzo potrzebowałam odludzia, że kiedy je znalazłam długo nie zwlekaliśmy z rezerwacją. Po prostu wiedzieliśmy, że musimy tam pojechać.
Lato było krótkie, nawet nie było okazji skorzystać z ciepłego weekendu bo większość z nich była po prostu deszczowa. Jesień też nas nie oszczędza, ale za to z przyjemnością można usiąść przy ognisku z kubkiem gorącej herbaty z prądem…

Powietrze pachnie tutaj lasem, grzybami, łąką i świeżymi kwiatami. Wszystko jest dopracowane ze szczegółami, jest po prostu sielskie w każdym calu. W Siedlisku Sobibór wszystkie projekty są autorskie. Lampy ze starego drewna wyglądają tak designersko, że możecie mi wierzyć – nigdzie takich nie znajdziecie. 
Wiele elementów wykończenia czy starych mebli to odratowane zabytki, pogryzione kornikiem, ale urokliwe w każdym calu.
 
Domki w drzewach 
 
Wybraliśmy Dzięcioła – domek dla 4 osób z dwoma sypialniami. Jedną położoną na poddaszu, gdzie wejście jest po drabinie i drugą na parterze z dużym oknem i widokiem na łąkę . Nazwa pochodzi od dzięcioła krętogłowego, który zamieszkuje teren Siedliska.Po weekendzie w Siedlisku poczujesz się sielankowo wyluzowany. Zapomnisz o codzienności, szybkim życiu i stresie. Wyciszysz się, bo cisza jest tutaj największym atutem. 

Lokalizacja

Siedlisko Sobibór znajdziecie na Lubelszczyźnie, jakieś 10 km od Włodawy. W Sobiborze przy stacji kolejowej znajdował się kiedyś hitlerowski obóz zagłady, który funkcjonował w latach 1942-1943. Dokonano w nim eksterminacji ok 200 tyś. Żydów. 
W Sobiborze jest mnóstwo bocianich gniazd, kilka domów i urocze delikatesy. Nic co mogłoby zakłócić panujący tutaj spokój. 
Siedlisko składa się z kilku drewnianych domów, stajenki i domków na drzewie. Stajenka to mały drewniany domek z dwoma studiami – w koronki i groszki. Koronkowe posiada przepiękny witraż z widokiem na resztę siedliska. Zobaczcie poniżej na zdjęciach jak witraż pasuje do tej sielankowej architektury. W dużej stodole podawane są posiłki, które można wykupić już na miejscu. Dania są typowo polskie, przypomną Wam smaki z dzieciństwa…Domki posiadają maleńkie kuchenki więc można przygotować posiłki samodzielnie. W okolicy nie ma żadnej restauracji co dla wielu może być utrudnieniem. My polecamy stołowanie się w Siedlisku lub samodzielną, kreatywną twórczość. 
Przy domkach na drzewie jest miejsce na ognisko i grilla, my korzystamy z okazji i opatuleni w ciepłe koce (które są w każdym domku) siadamy, żeby się wygrzać w te zimne jesienne wieczory. Wieczorne siedzenie tylko dla ludzi o mocnych nerwach 🙂 Nie raz usłyszycie szmery w lesie i różne odgłosy. 
To miejsce jest totalnie beztroskie. Właściciele mają w stodole wiele planszówek, więc nawet w deszczowe wieczory nie będziecie się nudzić. 
Jesienią tutejsze lasy obfitują w grzyby. Krótka wycieczka kończy się koszem zebranych podgrzybków i prawdziwków. Jak niewiele potrzeba nam do szczęścia. 
Więcej zdjęć z Siedliska Sobibór znajdziecie tutaj! 
 
Kontakt:
Siedlisko Sobibór
Sobibór wieś 30
22-200 Włodawa
www.siedliskosobibor.pl